Další v řadě po KLM a Air France přichází s novinkou bezplatného POUZE příručního zavazadla i British airways. Zdroj: idnes.cz .

British Airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

otik1969 napsal(a):

Dobry den....pred chvilkou som si urobil on line checking na moje zajtrajsie lety z Praha do London a potom z London do Newark....akurat pozeram, ze na palubnych vstupenkach je v strede z cervenym, ze Your passport and/ or visa must be checked at the airport....hmm....ako urobit, aby som to opravil a zadal tam, ze cestujem na Estu?....alebo je nieco zle?.....dakujem

ziadny stress...  v Prahe na checkinu predlozis pas a vytlacenu platnu ESTU a oni sa o Teba postaraju..

0 Citovat

cali napsal(a):

Jako, že v tom BA light tarifu není free checked baggage ani s emerald statusem je drsný... Ale stejně měli mizerné jídlo a ošklivé letušky:-)


Ale je, pokud koupis nejlevnejsi tarif a mas Emerald, tak dostanes kufr na odbaveni gratis. Vyzkouseno 3x. Jak na PRG-LCY, tak i LHR-PRG

0 Citovat

Dobry den....pred chvilkou som si urobil on line checking na moje zajtrajsie lety z Praha do London a potom z London do Newark....akurat pozeram, ze na palubnych vstupenkach je v strede z cervenym, ze Your passport and/ or visa must be checked at the airport....hmm....ako urobit, aby som to opravil a zadal tam, ze cestujem na Estu?....alebo je nieco zle?.....dakujem

0 Citovat

Jako, že v tom BA light tarifu není free checked baggage ani s emerald statusem je drsný... Ale stejně měli mizerné jídlo a ošklivé letušky:-)

0 Citovat

Nuny napsal(a):

To je dáno bohužel "proletarizací" letecké dopravy, létá čím dál více lidí a přibývá takových, kteří pro ušetřených pár stovek kupují letenky u edreams a podobných, letí raději v dobytčáku LCC(i když po Evropě to je skoro jedno a proto mnoho legacy carriers přichází s podobným servisem a cenou). I tak si myslím, že na dálkových linkách se LCC koncept výrazně neprosadí(dle zkušeností z US, kde je existuje low cost už 30 let), protože do USA bez jídla a zavazadla poletí jen opravdový magor a těch je snad zatím málo:-)


No ja myslim ze hlavne vychazis z mylneho predpokladu, ze kazdy, kdo si koupi letenku bez zavazadla a obcerstveni je takova socka, ze nema na to, aby si na palube (pripadne v terminalu) nemohl koupit 2 bagety a litr vody, pripadne priplatil 50e za kufr.. Samozrejme porad je to pro spoustu lidi emotivni zalezitost, nicmene jednoducha matematika mi rika, ze pokud je LCC letenka vcetne 20e za obcerstveni a 50e za kufr levnejsi proti cene za legacy, tak si klidne koupim LCC a doplatim si za sluzby - napr. minuly a predminuly tyden jsem letel do Londyna a jednou jsem letel s LH s prestupem ve FRA (s obcerstvenim a kufrem) a podruhe jsem letel s BA a koupil jsem si bagetu na letisti a zpatecni kufr za 1800 a nijak jsem o tom nepremyslel, zajimala me akorat finalni cena do destinace se zavazadlem a casy odletu / priletu - nejake detaily ala jestli se za neco priplaci opravdu neresim, kdyz o tom vim, tak to proste rovnou pocitam do ceny letenky - stejne jako nakup hotelu v Miami - kdyz vim ze hotel ma resort fee, tak si proste hodim do kalkulacky kolik je to celkem vcetne tax a pak se rozhoduju..


A stejne tak mam spoustu kamosu, kteri ted treba skocili na tu akci z Barcelony do PUJ za tech asi 199e - vsichni dopredu pocitali s tim ze prihodi 50e za kufr a nikdo se tomu nedivil - nicmene nakonec byli docela prekvapeni, ze se tam plati za entertainment :D :D :D


Last but not least ja jsem byl docela spokojeny kdyz BA zavedli placene obcerstveni - aspon si muzes vybrat a neladujes se tim nezdravym humusem, co davali by default.. :)


Ja myslim ze naopak koncept longhaul LCC je nevyhnutelny a jediny mozny, proto do nej naskakuji i legacy dopravci - vemte si jak se vyviji (padaji) ceny letenek, bez podobnych opatreni by za chvili zkrachovali (pokud si nezaplati marketingovou nalepku premiove aerolinky a lidi budou mit pocit ze maji komfort v economy, i kdyz to tak vubec neni).. :) - na youtube jsem nedavno videl zajimave video na tema profitability aerolinek - asi nikoho neprekvapi, ze 80% revenues na dalkovych letech tvori business a tech +-8 sedadel first class videla stejne revenues jako cele economy (bylo to myslim pocitane na BA 747 - nejsem si jisty)..

0 Citovat

tonic napsal(a):

Ktovie, kde sú teraz tí, ktorí by pár rokov dozadu "dobytčákmi" neleteli, iba legacy spoločnosťou ... Už je to fakt jedno

To je dáno bohužel "proletarizací" letecké dopravy, létá čím dál více lidí a přibývá takových, kteří pro ušetřených pár stovek kupují letenky u edreams a podobných, letí raději v dobytčáku LCC(i když po Evropě to je skoro jedno a proto mnoho legacy carriers přichází s podobným servisem a cenou). I tak si myslím, že na dálkových linkách se LCC koncept výrazně neprosadí(dle zkušeností z US, kde je existuje low cost už 30 let), protože do USA bez jídla a zavazadla poletí jen opravdový magor a těch je snad zatím málo:-)

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Už i ti britští chuligáni ruší zavazadlo v ceně na letech do Ameriky... Společně s Finnairem a Iberii.

Ještě že jsem uz koupil dřív...

Radši ať zruší jídlo, to stojí stejně za .....

0 Citovat

Ktovie, kde sú teraz tí, ktorí by pár rokov dozadu "dobytčákmi" neleteli, iba legacy spoločnosťou ... Už je to fakt jedno

0 Citovat

Už i ti britští chuligáni ruší zavazadlo v ceně na letech do Ameriky... Společně s Finnairem a Iberii.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

1)  asi 75 € nebo kolik, lepší vybrat zdarma při checkinu

2) stačí, jen bacha na to, že některé lety prodává BA s přestupem mezi 2 letišti

3) ty nic nehledáš, od toho je aerolinka

4) stejně jako u 3), prostě dostaneš od aerolinky náhradní let


Děkuji moc!

0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

v Praze dostane 2 boadring pasy, tj az do NewYorku, vyhoda online checkinu je,ze si zdarma vyberes sedadlo, jestli Ti vyhovuje okno nebo ulicka,  protoze nikdo nechce sedet uprostred, teda byt Tebou,tak si ten online checkin udelam 24h doma pred cestou na a vytlacim si to ... A hlavne si nezapomen na letiste vzit  ESTU, ale kdyz se na online checkin necitis ,tak se tim nestresuj a na letisti v Praze to vsechno za tebe udelaji,  jenom uz budou nejlepsi sedadla obsazena....   

....sedadlo z Londyna do Newarku mam predplatene pri okne...

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Letenku Praha-Londyn a Londyn- NY dostanes v Praze. Online check in delat netreba. Radsi si vytiskni ESTA

...ESTU som si vytlacil....ale nevadi to, ze je v Slovenskom jazyku?...

0 Citovat

v Praze dostane 2 boadring pasy, tj az do NewYorku, vyhoda online checkinu je,ze si zdarma vyberes sedadlo, jestli Ti vyhovuje okno nebo ulicka,  protoze nikdo nechce sedet uprostred, teda byt Tebou,tak si ten online checkin udelam 24h doma pred cestou na a vytlacim si to ... A hlavne si nezapomen na letiste vzit  ESTU, ale kdyz se na online checkin necitis ,tak se tim nestresuj a na letisti v Praze to vsechno za tebe udelaji,  jenom uz budou nejlepsi sedadla obsazena....   

0 Citovat

eremi napsal(a):

Stačí přijít na přepážku s pasem/občankou, pokud nechceš dělat online check in.

...a potom na let z Londyna do Newarku, potrebujem robit online checking?...alebo znova len staci ukazat pas?....dik

0 Citovat

eremi napsal(a):

Stačí přijít na přepážku s pasem/občankou, pokud nechceš dělat online check in.

...dakujem...

0 Citovat

Stačí přijít na přepážku s pasem/občankou, pokud nechceš dělat online check in.

0 Citovat

Dobry den, chcem sa opytat, ci si musim den pred odletom urobit online booking  ja sam?...alebo mi len staci v Prahe na letisku na check- ine ukazat kod letenky a oni to urobia ?....dakujem

0 Citovat

1)  asi 75 € nebo kolik, lepší vybrat zdarma při checkinu

2) stačí, jen bacha na to, že některé lety prodává BA s přestupem mezi 2 letišti

3) ty nic nehledáš, od toho je aerolinka

4) stejně jako u 3), prostě dostaneš od aerolinky náhradní let

0 Citovat

Dobrý den, 


Chci se zeptat na pár informací a budu ráda za případné odpovědi :) 


Plánuji první cestu do Ameriky konkrétně New york. Vybrala jsem si společnost BA a chci se zeptat:

1. Máte někdo informace kolik cca stojí příplatek za místo a zda je při odbavení 24 hod. předem místo zadarmo a jestli nějaká místa vedle sebe ještě jsou?

2. Myslíte si ze hodina a čtvrt na Heatrow na přestup je ok nebo je lepší víc? Nikdy jsem neletěla stylem, že bych musela někde přestupovat. 

3. Pokud se přestupový let zruší, řeší se to tak ze hledáte jiný a ten Vám pak dají?

4. Pokud se prestupový let nestihne musí se koupit nové letenky?


Vím, že některé otázky jsou fakt banální, ale jak říkám sem v tomhle naprostý začátečník :) 

Děkuji za případné odpovědi. 

0 Citovat
Kryštof Hájek napsal(a):

Kufry jdou přímo, pokud neměníte letiště (Gatwick <-> Heathrow), odbavíte se klasicky na přepážce na letišti.

....dakujem Vam velmi pekne, za Vasu odpoved...
0 Citovat

Kufry jdou přímo, pokud neměníte letiště (Gatwick <-> Heathrow), odbavíte se klasicky na přepážce na letišti.

0 Citovat

Dobry vecer, letim z manzelkou z Prahy do Newarku cez Londyn, oba lety z British Airways, chcem sa opytat, ci velke batoziny idu priamo z Prahy az do Newarku, alebo ci si ich musime v Londyne vybrat?...a tiez, ci je moznost v Prahe na letisku si vytlacit Boarding Pass?.....na kolko do Prahy cestujeme uz o den skor a tak nemame kde si palubne listky vytlacit...dakujem 

0 Citovat

Ahojte, mel bych dotaz na pripadne zruseni cesty kdyby deti byly nemocne

Budu kupovat todle (zatim mam 86 ooo mil ale jak budu kupovat budu mit 100 000 mil a cena bude 8 tis)

80000 Avios + CZK 13,876.00

Outbound - Thursday 07 December 2017

21:35 7 Dec 06:45 8 Dec Tegel (Berlin) Abu Dhabi AB7494 airberlin Economy

a zpet

Inbound - Monday 18 December 2017

02:40 18 Dec 06:30 18 Dec Abu Dhabi Tegel (Berlin) AB7495 airberlin Economy

a ted mi jde o todle

Price per person CZK 1,496.00

Taxes, fees and carrier charges* per person CZK 1,973.00

Inclusive total CZK 3469.00

Time/date changes permitted up to 24 hours before your first flight, subject to availability, for a service fee.

You can cancel this booking at any time up to 24 hours before outbound departure and receive a full refund, minus a service fee.

Taxes, fees and charges may be different between your original ticket and the new ticket. Any such difference will be either refunded or will require additional payment.

Refer to the Terms and Conditions below for details.

a Service fee odkazuje na https://www.britishairways.com/e...rvice-fees

Chapu to tak, ze to muzu zrusit az 24 hod pred odletem a oni me vrati mile a penize a nauctuji todle

AED200 Cancellation/Avios redeposit² a k tomu i AED90 za Additional Service Centre fee for date/time changes, cancellation and Avios redeposit¹

nebo jen AED200 Cancellation/Avios redeposit²

Dekuju za info

0 Citovat

Podstatné je, že tento přestup máš na jedné letence. Pokud ho nestihneš, bezplatně tě pošlou dalším volným letem.

0 Citovat

Tak zase pokud by to mělo časově hodně hořet, tak na ně nejspíš bude čekat personál s propustkou na fast-track.

0